Urządzanie szklarni

Kiedy wiosna jest tuż za rogiem, myślimy o jednej rzeczy: zieleni. Cóż, może też fantazjujemy o słońcu i topach na ramiączkach, ale dzisiaj skupiamy się na roślinach. A dokładniej mówiąc, na szklarniach. Od dużych i luksusowych po malutkie i prowizoryczne, te wspaniałe szklarnie zainspirują Cię do urządzenia własnej przestrzeni tego typu. Zapoznaj się z jedenastoma pomysłami i wskazówkami dotyczącymi projektowania szklarni, które pomogą ukierunkować nasze ogrodnicze aspiracje, niezależnie od dostępnej przestrzeni.

1. Wybierz uporządkowany układ

W przypadku małych szklarni układ i organizacja mają kluczowe znaczenie. Aby zachować porządek i atrakcyjność wizualną, nie przepełniaj szklarni i nie dziel jej na dwie strefy. Następnie użyj swojej pionowej przestrzeni, dodając półki na więcej roślin.

2. Zamień przestrzeń w ogrodową oazę

Spraw, aby Twoja szklarnia wyglądała jak tajemniczy ogród, zawieszając rustykalny, romantyczny fotel huśtawkowy, tak jak w przestrzeni zaprojektowanej przez Studio Ashby. Następnie dodaj ławkę, która wprowadza odrobinę koloru, jednocześnie pozostając w odcieniach roślin, tak jak miętowo-zielona opcja.

3. Dodaj świetlik

Zamień garaż lub wolny pokój z wyjściem na zewnątrz w prowizoryczną szopę ogrodniczą lub szklarnię. Świetlik zdziała cuda i jest dobrą alternatywą dla szklarni, jeśli nie ma miejsca na zabudowę na podwórku. Taki pokój zaprojektowany przez Jeanette Whitson przypomina bardziej oranżerię.

4. Skopiuj swoją ulubioną szkółkę

Odwiedź swoją ulubioną lokalną szkółkę i zwróć uwagę na drobne elementy projektu. Rzeczy takie jak ozdobne elementy kamienne i lampki sznurkowe są detalami, ale mają duży wpływ na projekt.

5. Zmień swoją przestrzeń życiową

Jeśli kochasz rośliny – jeśli naprawdę, naprawdę kochasz rośliny – a Twój salon ma wystarczająco dużo naturalnego światła, przekształć go w swego rodzaju szklarnię, tak jak zrobił to projektant Chris Benz w swojej łazience.

6. Upiększ okolicę

Szklarnie nie zawsze są najbardziej przyciągającymi wzrok konstrukcjami, ponieważ są zwykle dość rustykalne. Aby upiększyć otaczającą je przestrzeń – i wykorzystać w pełni jej walory użytkowe – otocz je roślinami i ustaw obok nich miejsce do siedzenia.

7. Wykorzystaj pionową przestrzeń

Zawieszanie kilku roślin doniczkowych i terrariów podwoi ilość zieleni, którą wyhodujesz na małej przestrzeni. Wydobywamy klimat miejskiej dżungli z Old Brand New.

8. Skonfiguruj miejsce do siedzenia

Ustaw kącik do siedzenia, aby przestronna szklarnia wydawała się jeszcze wspanialsza. W takiej przestrzeni zielone poduszki ładnie komponują się z roślinami, a jasnoniebieskie akcenty wprowadzają kontrast. Zawieszka z motywem roślinnym to również doskonały sposób na nadanie miejscu klimatu.

9. Dodaj łańcuchy świetlne, aby uzyskać bardziej romantyczny klimat

Wiszące lampki sznurkowe w szklarni sprawią, że poczujesz się jak w wyjątkowej przystani, w której naprawdę chcesz spędzić czas. Oprócz tego, że jest stylowa, Twoja szklarnia powinna być również zrównoważona i zorganizowana w sposób ograniczający bałagan do minimum.

10. Użyj słonecznego kącika

Słoneczny kącik w Twoim domu to idealne miejsce na prowizoryczną szklarnię. Jeśli masz duże okna, które oddają klimat szklarni, nawet lepiej. Duży kaktus stojący przy oknie w nasłonecznionym pokoju zaprojektowanym przez GRT Architects robi wrażenie!

11. Zorganizuj szklarnię w namiocie

Jeśli nie chcesz budować całej szklarni na swoim podwórku, rozważ ogród namiotowy. Będzie to miało podobny efekt, ale nie będzie wymagało tyle pracy, co zbudowanie stałej konstrukcji.