Urządzanie pokoju gościnnego

Jedną z przyjemności związanych z dekorowaniem domu jest chwalenie się nim przed przyjaciółmi i rodziną oraz otrzymywanie szansy powitania bliskich w swoim domu. Jeśli jesteś kimś, kto uwielbia gościć (lub nawet jeśli nie!), stworzenie idealnej oazy dla gości jest kluczem do zapewnienia niezapomnianego pobytu rodzinie i znajomym.

Najlepsze pokoje gościnne są uporządkowane, wygodne i przypominają dom. Ale jest to również miejsce, w którym możesz nadać swój osobisty charakter i sprawić, że goście poczują się, jakby zatrzymali się w dobrze przemyślanym i zaprojektowanym miejscu. Niezależnie od tego, czy dodasz odważną tapetę, czy szukasz innych sposobów na stworzenie idealnego wystroju pokoju gościnnego, zebraliśmy nasze ulubione porady i wskazówki.

1.     Zachowaj porządek

Uroczy pokój dwuosobowy przedstawiony przez holandwilliamsphotography jest idealny dla szerokiego grona gości. Jest czysty i uporządkowany (ale nie nudny) i zawiera kilka zabawnych akcesoriów rozsianych po całym pokoju. Ponadto uwielbiamy pokoje gościnne z dwoma łóżkami, w których rodziny mogą przebywać razem bez organizowania dmuchanego materaca.

Channel Marie Kondo – przed przybyciem gości wrzuć do szafy wszystko, co wydaje ci się probelmatyczne, aby stworzyć przytulną przestrzeń z wystarczającą ilością miejsca na wszystkie ich rzeczy.

2.     Zadbaj o oryginalną sypialnię dla gości

Uważamy, że krzesło to niezbędny mebel w każdym pokoju gościnnym, ale dlaczego nie pójść o krok dalej i nie dać swoim gościom własnej huśtawki w pomieszczeniu? Uwielbiamy swobodną atmosferę nowoczesnej przestrzeni inspirowanej boho. Jeśli huśtawka wewnętrzna nie jest w Twoim stylu, rozważ dodanie nietuzinkowego dzieła sztuki lub odważnych poduszek, aby pokój był interesujący.

3.     Stwórz spokojną przestrzeń

Najważniejszym elementem dobrze urządzonego pokoju gościnnego jest to, że zapewnia on gościom wspaniały sen, dzięki czemu mogą być gotowi na cały dzień pełen wrażeń. Uwielbiamy nastrojową sypialnię z restoringlansdowne. Pomalowanie pokoju gościnnego na ciemny kolor, taki jak czarny lub granatowy, jest nie tylko nieoczekiwane, ale może stworzyć relaksującą atmosferę jaskini, która pomaga zachęcić gości do snu po długim dniu.

4.     Dodaj meble

Jeśli masz przestrzeń, najlepsze pokoje gościnne zawierają więcej niż tylko łóżko. Dodanie małego biurka lub ławki w nogach łóżka, to świetny sposób, aby dać swoim gościom swobodę korzystania z pokoju nie tylko do spania.

Nawet najbliżsi członkowie rodziny mogą czuć się niezręcznie i narzucająco, kiedy muszą spędzać godziny we wspólnych przestrzeniach wokół domu. Daj im miejsce na odosobnienie, kiedy będą mogli spędzić trochę czasu w samotności po wszystkich spotkaniach towarzyskich.

5.     Klasyczny pokój gościnny

Chociaż uważamy, że jest to świetne miejsce do eksperymentowania, pokój gościnny nie powinien odstawać od reszty wystroju Twojego domu. Jeśli kochasz klasyczny lub tradycyjny styl wystroju, zadbaj o to, by pokój gościnny był taki sam. Piękny pokój od Charlottehlucas jest elegancki i przypomina ekskluzywny pokój w europejskim hotelu. Dodaj szczegóły, takie jak ciężkie aksamitne zasłony lub idealnie rozmieszczone lampy, aby pokój wyglądał jak cel podróży.

6.     Symetria zawsze działa

Jeśli chodzi o dodanie dwóch łóżek do pokoju gościnnego, zadbaj o to, aby był on symetryczny. Podobnie jak w rustykalnym pokoju gościnnym na farmie od tennessee.girl.out.west, utrzymanie symetrii pomieszczenia to łatwy sposób na zmniejszenie wizualnego bałaganu i uporządkowanie przestrzeni.

Wybierając najlepsze łóżko lub łóżka do swojej przestrzeni, zastanów się, kim dokładnie są Twoi goście. Czy zazwyczaj przyjmujesz pary lub rodziny? Czy przyjmujesz przyjaciół na nocleg, czy rozważasz wynajęcie pokoju gościnnego na Airbnb? Wybierz rozwiązanie, które będzie działać dla większości oczekiwanych gości.

7.     Spraw, by było przytulnie

Dodanie kilku poduszek, takich jak te, które można zobaczyć w pokoju w stylu shabby chic od babbfarmlife, natychmiast tworzy przytulną i przyjazną przestrzeń. Jeśli chodzi o dekorowanie pokoju gościnnego, używaj dotyku tak samo, jak wzroku. Chociaż estetyka jest ważna, tekstylia mogą mieć znaczenie. Zanurz się w przytulnej pościeli, rzuć dzianinowy koc na fotel i zostaw stos wysokiej jakości ręczników dla swojego gościa.

Niezależnie od tego, czy chodzi o pościel, czy ręczniki kąpielowe, zawsze dawaj swoim gościom więcej niż to, czego potrzebują. Proszenie o więcej może być niezręczne, ale jeśli w szafie są elementy zapasowe, nigdy nie poczują się tak, jakby się narzucali.