Sucha skóra twarzy – jak sobie z nią poradzić?

Napięta, bolesna, szorstka, delikatna – taka jest skóra, która utraciła swoje naturalne nawodnienie. Na szczęście dzięki przemyślanej pielęgnacji możesz przywrócić skórze miękkość, gładkość, sprężystość, wypełniając zmarszczki i zatrzymując młody wygląd na dłużej. Jak to zrobić?

Składniki, które nawilżają suchą skórę twarzy

Różnorodne składniki nawilżające, na przykład ekstrakty roślinne, znajdziesz w wielu kosmetykach. Trzeba jednak pamiętać, że sucha skóra twarzy powinna być głęboko nawilżona. Wiele kosmetyków ogranicza tymczasem swoje działanie do płytkiego nawilżenia. Jakich zatem substancji szukać w kosmetykach, by mogły one przeniknąć także w głębsze warstwy skóry? Jednym z najskuteczniejszych składników kosmetyków nawilżających jest kwas hialuronowy. Jest on powszechnie stosowany w różnorodnych produktach nawilżających. Nie zawsze działa on jednak głęboko. Warto wybierać kosmetyki, które zawierają specjalną formułę kilku rodzajów kwasu hialuronowego, w tym także kwasu hialuronowego o niskiej masie cząsteczkowej. Taki składnik daje efekt głębokiego i skutecznego nawilżenia skóry, przywrócenia jej jędrności i sprężystości, dzięki wpływowi na odbudowę włókien kolagenowych.

Jak skomponować skuteczną pielęgnację suchej skóry?

Szukając kosmetyków o działaniu nawilżającym, zwykle zwraca się uwagę na kremy na dzień i na noc. Tymczasem, by przywrócić i utrzymać właściwe nawilżenie, konieczna jest całościowa pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami, które już na poziomie oczyszczania skóry, będą jednocześnie ją nawilżać i chronić przed utratą nawodnienia.
Do pielęgnacji warto włączyć nawilżający lotion, który optymalnie nawilży skórę, a także przywróci jej nawilżenie w ciągu dnia. Taki lotion można aplikować zarówno na oczyszczoną skórę, jak i na makijaż. Dzięki temu zneutralizujesz negatywny wpływ czynników zewnętrznych, oddziałujących na skórę i przywrócisz jej nawilżenie. Skóra będzie optymalnie nawodniona bez narażania jej na przesuszenie. 

Dla jeszcze skuteczniejszej pielęgnacji suchej skóry sięgnij po sposoby, inspirowane japońskimi rytuałami piękna. Maseczki na tkaninie są sposobem na dogłębne nawilżenie i regenerację skóry. Dzięki swojej formule nie wysychają, a delikatne ciepło, uwalniające się pod wpływem okrycia skóry płachtą, pobudza ją do lepszej wchłanialności. 

Przywrócenie skórze odpowiedniego poziomu nawodnienia może być przyjemnością, dzięki zastosowaniu kosmetyków o skutecznym działaniu i dobrym składzie, pełnych wielocząsteczkowego kwasu hialuronowego. Różnorodna formuła kosmetyków umożliwia zachowanie optymalnego nawilżenia przez cały dzień. Przywróć swojej skórze gładkość, blask i sprężystość. Dzięki takiej pielęgnacji zapomnisz o problemie suchej skóry raz na zawsze.