Płatki pod oczy – czy warto je stosować?

Upływ czasu jest nieuchronny i widoczny na skórze twarzy. Zmarszczki pojawiają się najpierw w okolicy oczu. Przyczyną jest delikatność skóry tego obszaru oraz narażenie jej na działanie mięśni mimicznych. Można jednak opóźnić pojawienie się pierwszych zmarszczek i zmniejszyć widoczność już obecnych. Płatki pod oczy są kosmetykiem, który przywraca skórze gładkość.

Jak działają płatki pod oczy?

Płatki pod oczy to produkt inspirowany azjatyckim sposobem pielęgnacji cery. Działają podobnie jak maseczki w płachcie. Są nasączone wysoko skoncentrowanym serum o działaniu nawilżającym, kojąco-łagodzącym, odżywiającym, ujędrniającym, regenerującym i wygładzającym. Mogą także rozświetlać. Co więcej, płatek ogranicza wysychanie składników, aktywnie na nią oddziałujących. Płatki pod oczy nie tylko opóźniają widoczne efekty procesów starzenia na skórze, ale także niwelują cienie czy obrzęki powstałe w wyniku zmęczenia czy stresu.

Płatki pod oczy czy krem?

Najpopularniejsze kosmetyki do pielęgnacji skóry okolic oczu to oczywiście płatki i kremy. Które z nich wybrać? Tak naprawdę nie musisz wybierać! Najlepiej oba te produkty włączyć do pielęgnacji skóry. Krem warto stosować codziennie – rano i wieczorem. Płatki stosuj kilka razy w tygodniu, najlepiej aplikując je na wcześniej nałożony krem pod oczy, co potęguje jego działanie i korzystny wpływ na skórę. 

Dlaczego krem do twarzy to za mało?

Wiele osób rezygnuje ze stosowania kosmetyków pod oczy, jak płatki, uznając, że sam dobry krem do twarzy wystarczy. Okazuje się jednak, że to za mało. Skóra okolic oczu jest znacznie cieńsza, wrażliwsza i przez to podatna na podrażnienia i przesuszenie. A to prosta droga do szybkiego pojawienia się zmarszczek. Płatki pod oczy są kosmetykami o kierunkowym działaniu. Uzupełniają zapotrzebowanie delikatnej skóry, wzmacniając ją, kojąc, nawilżając, wspomagając jej jędrność i elastyczność. Dzięki temu jest ona bardziej odporna na upływ czasu i związane z tym zmiany.

Na pytanie, czy warto stosować płatki pod oczy, odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście! To kosmetyk, za którego używanie podziękujesz sobie w przyszłości, gdy zauważysz, że zmarszczki na Twojej twarzy pojawiają się znacznie wolniej, a cienie i zmęczenie nie są na niej widoczne. Warto wybrać płatki pod oczy na bazie naturalnych składników aktywnych, które doskonale wpływają na skórę.