Plafon – nowoczesna lampa idealna do różnych pomieszczeń

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie bez źródeł światła. Obecnie producenci prześcigają się w kolejnych propozycjach, oferując nam rozmaite lampy i oprawy. Ciekawym rozwiązaniem są plafony, które w swojej ofercie ma między innymi sklep elampki.pl.

Plafon – co to jest?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym w ogóle jest plafon. Mianem tym określa się lampę, która styka się bezpośrednio z sufitem. Nie trudno więc domyśleć się, że plafon jest dość płaski. Plafony poleca się wszystkim, którym zależy na rozproszonym świetle. Decydując się na nie, można być pewnym, że nawet spore pomieszczenie zostanie dostatecznie oświetlone. Obecnie dostępne są plafony różniące się nie tylko wielkością, ale również kształtem, stylem i kolorem. Największą popularnością cieszą się oczywiście te okrągłe, ale nie oznacza to, że inne nie są kupowane. Co ciekawe, plafony większości z nas kojarzą się z lampami sufitowymi. Warto jednak pamiętać, że dostępne są też modele, które montować można na ścianie. Aby przekonać się, jak bogata jest oferta plafonów, wystarczy wejść na stronę sklepu Elampki.pl.

Do jakich wnętrz pasuje plafon?

Wiele osób rozważających zakup plafonu zastanawia się do jakich wnętrz taka lampa jest odpowiednia. Tymczasem odpowiedź jest prosta: plafon to strzał w dziesiątkę zarówno do wnętrz urządzonych w stylu tradycyjnym, jak i tych, które są naprawdę nowoczesne. Z powodzeniem można zamontować plafon na suficie bądź ścianie salonu w stylu skandynawskim, jak i tego, który urządzony jest zgodnie z zasadami stylu industrialnego. Plafony są uniwersalne, co bez wątpienia jest ich ogromną zaletą. Zazwyczaj zachwycają subtelnością i to właśnie ta cecha sprawia, że bez problemu wkomponowują się w każde pomieszczenie.

W jakich pomieszczeniach można zamontować plafon?

Plafon to idealny wybór wszędzie tam, gdzie sufit znajduje się naprawdę nisko. W takich pomieszczeniach wisząca lampa mogłaby nie tylko dać przytłaczający efekt, ale mogłaby również poważnie utrudniać poruszanie się. Plafony najczęściej montowane są w łazienkach. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzą się w salonie, sypialni czy kuchni. Z uwagi na ich budowę oraz to, że tak dobrze przylegają do sufitu są idealne do pokoju dziecięcego. Nie ma bowiem ryzyka, że maluch – kierowany ciekawością – zrzuci plafon ze ściany bądź zerwie go z sufitu. 

Plafon to ciekawy rodzaj lampy. Sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, a szeroki wybór – między innymi w sklepie Elampki.pl – sprawia, że każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie.