dziewczynka

Organizacja przyjęcia urodzinowego: o czym pamiętać?

7 urodziny to wyjątkowe wydarzenie, które zasługuje na nie mniej wyjątkową oprawę. Coraz więcej dumnych rodziców 7 latków decyduje się na wynajęcie sali zabaw i zorganizowanie urodzin z pomocą profesjonalistów. Czy to oznacza, że samodzielnie przygotowane przyjęcie nie będzie udane? Oczywiście, że nie. Wystarczy pamiętać o kilku szczegółach i postawić na dobre zabawy na urodziny 7 latka.

Dobry plan to podstawa

W przypadku urodzin dziecka lepiej nie liczyć na spontaniczność. Dobry plan jest absolutną podstawą. Dzieci, którym brakuje zajęcia bardzo szybko zaczną się nudzić, a stąd już tylko krok do kłótni, płaczu i ogólnego niezadowolenia. Jeszcze przed przyjęciem warto wspólnie z jubilatem zastanowić się nad tym, czy urodziny mają mieć jakiś temat. Jeśli tak, warto postawić na to, co dziecko lubi. Częste są przyjęcia urodzinowe nawiązujące do konkretnych bajek. „Auta” dla chłopców, a „Kraina Lodu” dla dziewczynek. Wcześniej warto zaplanować zabawy na urodziny 7 latka. 

Nie zapomnij o menu

Nawet najlepsze zabawy na urodziny 7 latka nie sprawią, że przyjęcie będzie udane, jeśli zabraknie przekąsek. Dzieci w tym wieku uwielbiają jeść. Dobrym wyborem są niewielkie kanapeczki, w których przemycić można zdrowe składniki: szynkę, pomidory czy ogórki. Aby jednak dzieci nie były rozczarowane, warto postawić również na słodkie przekąski. Jeśli chcemy, aby milusińscy nie napychali sobie brzuszków gotowymi ciastkami czy cukierkami, można pokusić się o ich samodzielne przygotowanie. Ciasteczka owsiane też są smaczne, a zdecydowanie zdrowsze niż gotowe ciastka ze sklepu. Sięgnąć można również po owoce. 

Prawie wszystkie dzieci lubią:

  • banany;
  • winogrona;
  • arbuzy.

UWAGA: wcześniej warto zapytać rodziców czy ich dzieci nie są alergikami. Jeśli któryś z uczestników przyjęcia jest na coś uczulony, należy zadbać o to, aby wśród podawanych dzieciom przekąsek nie znalazł się alergen.

lody

Taniec z balonami

Jeśli chodzi o zabawy na urodziny 7 latka, to taniec z balonami sprawdza się doskonale. Aby przeprowadzić tą zabawę, należy dzieci dobrać w pary, a następnie każdej z nich wręczyć balonik. Zadaniem uczestników jest taniec, podczas którego mają jak najdłużej podtrzymywać balon, nie używając do tego rąk. Wygrywa ta para, której balon najpóźniej spadnie na podłogę. 

Ciepło – zimno

To stara zabawa, którą doskonale znają jeszcze nasi dziadkowie. Jeden z uczestników zabawy chowa wybrany przedmiot, a zadaniem pozostałych jest go odnaleźć, bazując na udzielanych wskazówkach. Nie są one jednak oczywiste: zimno, ciepło, cieplej, gorąco, parzy – te słowa można usłyszeć podczas zabawy. Ta gra dostarcza mnóstwa emocji i z pewnością przypadnie do gustu również dzisiejszym 7 latkom.

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla 7 latka to duże wyzwanie. Warto jednak je podjąć, sprawiając dziecku prawdziwą przyjemność.