olejek do ciała

Olejek do ciała – nie tylko przy opalaniu

Lato to wyjątkowy czas, kiedy mamy szansę znaleźć czas na odpoczynek. Spora część z nas ochoczo korzysta z pięknej pogody, aktywnie uprawiając sport, spacerując, a także opalając się i przyjmując bogatą dawkę witaminy D3. Lato to jednak dla naszej skóry czas bardzo wymagający. Warto więc zadbać o nią nie tylko podczas urlopu, ale i po powrocie z niego.  

Nawilżenie i odżywienie podczas kąpieli słonecznych 

O olejkach do ciała często przypominamy sobie właśnie w okresie letnim. Olejki zalecane są bowiem jako kosmetyki do opalania, które pomagają ją odpowiednio przygotować na kontakt ze słońcem. Do dyspozycji jest także sporo olejków do ciała, których stosowanie poleca się po kąpielach słonecznych, aby skutecznie pomóc skórze w odpowiedniej regeneracji.

olejek do ciała
Dlaczego akurat olejki?

  • Olejek do ciała łatwo i szybko przenika przez naskórek, dzięki czemu jego działanie jest wyjątkowo szybkie i skuteczne, a efekty dostrzegalne gołym okiem. 
  • Naturalne olejki, które wykorzystuje się do pielęgnacji ciała, zawierają ogromnie dużo składników odżywczych, a także substancji aktywnych. Nie brakuje także witamin, które przekładają się na efektywną pielęgnację skóry – jej nawilżenie, regenerację, wyrównanie kolorytu. Nie brakuje także olejków do ciała, które świetnie sprawdzają się przy walce z niedoskonałościami, a także przebarwieniami pojawiającymi się często w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce. Olejki to naturalne źródło soli mineralnych, protein, magnezu, witamin z grup: A, E, D i B.
  • Olejek do ciała widocznie poprawia stan skóry, łagodzi zaczerwienienia. Natłuszcza, a tym samym pomaga odbudować naturalną barierę ochronną skóry. 
  • Olejek to wyjątkowo cenny produkt dla wszystkich, którzy walczą z przesuszoną skórą. 

Kiedy stosować olejek do ciała 

Olejki do ciała świetnie przygotowują skórę do opalania. W ofercie drogerii nie brakuje produktów zawierających naturalne filtry słoneczne, nawet te o wartości SPF30. Świetnie działają na przykład olej malinowy, ale można z powodzeniem sięgnąć po mieszanki wykorzystujące olej z kokosa, orzechów macadamia, a także awokado. Olejki do ciała warto jednak stosować nie tylko do opalania, nie tylko latem. To produkty, po które można i warto sięgać codziennie. Olejek jojoba świetnie nawilży skórę. Proces regeneracji wspomaga olejek z pestek śliwki. Olej z pestek arbuza zawiera natomiast wysoką zawartością antyoksydantów, więc świetnie działa przeciwstarzeniowo. Olejek lawendowy wspomaga regenerację skóry, a przy ty łagodzi napięcia.