lego ninjago

Klocki LEGO Ninjago – dlaczego są niezwykłe?

Klocki LEGO to zabawka, która istnieje od 1932 roku. Może się nią bawić każdy, bez względu na wiek i poziom umiejętności, ponieważ jej uniwersalny charakter oznacza, że każdy będzie miał z nią styczność w jakimś momencie swojego życia. Nie musisz nawet wiedzieć, jak korzystać z instrukcji, wszystko, co potrzebne do zabawy (oprócz wyobraźni) jest dostępne w standardzie!

Klocki LEGO – skąd pochodzi ich fenomen? 

Prostota i ogromne możliwości LEGO sprawiły, że od wielu lat jest to popularna zabawka konstrukcyjna. Podstawowe moduły to małe klocki w jednym lub dwóch kolorach, które można łączyć na różne sposoby, tworząc nowe twory, często będące wynikiem tego, czym aktualnie fascynuje się dziecko! Dzięki specjalistycznym zestawom można zbudować niepowtarzalne ruchome konstrukcje, które zachwycą każdego – od dzieci po dorosłych…

Dziś okazuje się, że możliwości współczesnej techniki są bardzo istotne, ale ludzie chcą oderwać się od świata online. Dzisiejsza młodzież nie może się nasycić laptopami i smartfonami, ale mimo wszystko chętnie zatraca się w świecie klocków. LEGO daje dzieciom, młodzieży i dorosłym mnóstwo możliwości dobrej zabawy!

Klocki LEGO Ninjago – co to za zestaw?

Tommy Andreasen to duński artysta koncepcyjny i producent, który stworzył pomysł na klocki LEGO Ninjago. Pracował także nad wielokrotnie nagradzanym serialem „NINJAGO”. W firmie zaczynał od stanowiska szeregowego pracownika, dzisiaj jednak pracuje koncepcyjnie. Jednym z jego największych sukcesów jest stworzenie omawianego zestawu.

W świecie Ninjago grupa walecznych, dzielnych ninja stawia się złu! Dzieciom spodoba się składanie tych niesamowicie szczegółowych zabawek LEGO, zwłaszcza jeśli są fanami serialu „NINJAGO: Mistrzowie Spinjitzu”. W zestawach znajdują się wszystkie postacie i pojazdy znane z tego popularnego serialu – idealne dla każdego miłośnika LEGO!

Japońska kultura i historia samurajów jest inspiracją dla Ninjago, które w pełni zaspokaja chłopięce marzenia. Pierwsze klocki LEGO z tej serii pojawiły się na sklepowych półkach 11 lat temu – wciąż cieszą się ogromną popularnością!

lego ninjago

Firma szukała wszędzie, aż w końcu wpadła na pomysł, który spodobałby się przede wszystkim młodym chłopcom. LEGO są tak znanymi klockami głównie dzięki temu, że są tak uniwersalne – można z nich zbudować wszystko, czego tylko zapragnie wyobraźnia. Ninjago będzie idealnym zestawem dla osób zakochanych w japońskiej kulturze.

LEGO to zabawka, który nigdy nie wyjdzie z mody. Klocki istnieją od 1932 roku i ich popularność tylko rośnie, ponieważ ludzie dorastają z nimi lub przekazują je z pokolenia na pokolenie – międzypokoleniowe zabawki wiążą się z nostalgią i dobrymi wspomnieniami!

Klocki być może wyglądają prosto, ale w rzeczywistości można tworzyć naprawdę skomplikowane konstrukcje. Są stworzone tak, że nawet z dwóch klocków możesz zrobić mnóstwo różnych kombinacji. Możesz więc bawić się bez końca. Dlatego LEGO zyskało tak wielką popularność na całym świecie.