Klej do rzęs to podstawa w pracy stylistki. Chyba nie ma drugiego ważniejszego produktu, oczywiście poza samymi rzęsami. To od kleju jednak zależy, jak się one ułożą, jak długo będą się trzymać i jak będzie prezentował się ostateczny efekt.
Kluczowy składnik sukcesu
Klej do rzęs to podstawa w ich stylizacji. Możesz mieć do dyspozycji najlepsze rzęsy, idealny pomysł na ich aplikację na powiece klientki, natomiast jeśli korzystać będziesz z źle dobranego kleju, twoja praca na niewiele się zda, a ostateczny efekt będzie daleki od zamierzonego. Dlatego też tak ważne jest, aby z odpowiednią uważnością podejść do wyboru kleju do rzęs. I nie chodzi tutaj jedynie o to, aby wybrać produkt sprawdzonej, profesjonalnej marki. Klej musi być dostosowany do warunków panujących w salonie, rodzaju stylizacji (trochę innych produktów używa się przy 1:1, a innych przy 3D). Nie mniej ważne będzie także dobranie kleju do rzęs do twojego stylu pracy. Znacznie ma to, czy jesteś doświadczoną stylistką rzęs, czy też dopiero zaczynasz swoją przygodę i jesteś na początku drogi. Właściwy wybór kleju do rzęs ma niemały wpływ na efekt końcowy zabiegu, jak i przebieg stylizacji.
Co wziąć pod uwagę?
Warto oczywiście kierować się podpowiedziami innych użytkowników, ich opiniami i sugestiami, natomiast przy wyborze kleju ogromne znaczenie ma kwestia twojego doświadczenia i własnego wyczucia. To, że koleżanka stylistka jest zachwycona pracą z jakiegoś rodzaju klejem, wcale nie oznacza, że ty też będziesz.
- Weź pod uwagę własne doświadczenie. Dla stylistki z bagażem doświadczeń i wprawą w aplikacji kluczowe będzie to, aby klej maksymalnie szybko wysychał, co pozwoli skrócić czas wizyty (a ma to znaczenie zarówno dla stylistek, które mają dłuższe przerwy, ale i mogą przyjąć więcej osób, jak i klientek które cenią sobie szybką i sprawną aplikację). Stylistka, która stawia pierwsze kroki w zawodzie będzie oczekiwała czegoś zupełnie innego. Im wolniej schnący klej, tym więcej czasu na uważną i dokładną aplikację, a w przypadku mniejszego doświadczenia to naprawdę może mieć kluczowe znaczenie.
- Ważne jest również dopasowanie kleju do metody, jaką wykonywana jest aplikacja. W opisie produktów powinna zawsze znajdować się informacja do jakiej metody zalecany jest dany produkt. Do metody objętościowej czy 1:1 rekomenduje się kleje o nieco innych parametrach niż te polecane do stylizacji 3D.
- Istotne jest także to, jak przedstawiają się warunki panujące w gabinecie do aplikacji rzęs. Chodzi zarówno o temperaturę powietrza, która może mieć wpływ na proces krystalizacji kleju, jak i poziom wilgotności. Na opakowaniu każdego kleju do rzęs znajduje się informacja, jaki jest zalecany przedział dotyczący poziomu wilgotności przy zastosowaniu konkretnego produktu.