panele-fotowoltaiczne

Dofinansowanie na panele fotowoltaiczne – sposób na korzystanie z zielonej energii w przystępnej cenie

Zielona energia, czyli ta pozyskiwana z odnawialnych źródeł (wody, słońca, wiatru, biomasy) to hit ostatnich lat! Nic dziwnego, skoro pozwala oszczędzić zarówno środowisko naturalne, jak i pieniądze. Szczególnie jeśli skorzystasz z dofinansowania! Sprawdź, jak otrzymać to, które możesz przeznaczyć na zakup paneli fotowoltaicznych.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup paneli fotowoltaicznych?

Wciąż nie jesteś pewien, czy zakup paneli fotowoltaicznych faktycznie się opłaca? Wystarczy, że rozejrzysz się wokół i zobaczysz, na ilu budynkach się pojawiają. Ich szybko rosnąca popularność jest dowodem na to, że coś musi być na rzeczy!

Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne? Oto kilka powodów:

  • masz własne źródło energii, więc możesz zapomnieć o wysokich rachunkach za prąd;
  • dbasz o środowisko – panele nie emitują dwutlenku węgla i nie wytwarzają odpadów;
  • nie musisz martwić się o częste awarie, ponieważ wysokiej klasy panele mogą działać sprawnie przez kilkanaście lat;
  • możesz korzystać z urządzeń elektrycznych bez obaw o przerwy w dostawie prądu;
  • inwestujesz w przyszłość – montaż paneli fotowoltaicznych ma znaczenie dla ostatecznej wartości Twojego domu.

Dzięki fotowoltaice stajesz się niezależny od dostawców energii elektrycznej. Możesz spać spokojnie, nie martwiąc się o rachunki i o to, że przyczyniasz się do niszczenia środowiska naturalnego.

Dofinansowanie na panele fotowoltaiczne – jak je uzyskać?

Argumentem przemawiającym za tym, że warto postawić na tego typu źródło energii, jest oszczędność. Jednak zanim poczujesz satysfakcję z opłacalnego zakupu, musisz zainwestować pewną kwotę. Co, jeśli przekracza ona Twoje możliwości finansowe?

Możesz postarać się o dofinansowanie na panele fotowoltaiczne. Do wyboru masz kilkanaście różnych programów – od lokalnych po ogólnopolskie. Jednym z najpopularniejszych jest „Program Czyste Powietrze”. Poza tym w 2022 r. rozpoczyna się kolejny nabór wniosków do innego programu – „Mój Prąd”. Jeśli Twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, otrzymasz dzięki niemu do 5 000 zł dofinansowania.

Na tym jednak nie koniec! Oprócz dofinansowania na panele fotowoltaiczne możesz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Daje Ci ona możliwość odliczenia od podatku nawet 53 000 zł, które przeznaczyłeś na prace termomodernizacyjne.

Zdecydowałeś już, że chcesz zamontować panele fotowoltaiczne, ale chcesz skonsultować się ze specjalistą w kwestii dofinansowania? Skontaktuj się z nami – podpowiemy Ci, co zrobić, aby zakup i montaż paneli nie nadszarpnęły Twojego domowego budżetu!