Czy prowadzenie firmy jest trudne?

W samych Stanach Zjednoczonych jest ponad 28 milionów właścicieli małych firm. Od kawiarni po księgowych, małe firmy generują 8,5 biliona dolarów wszystkich przychodów biznesowych w całym kraju. Pracując dzień po dniu nad swoimi biznesami, często bez większego uznania, właściciele małych firm zasługują na szacunek.

Running a Small Business is Tough--Here's What You Need to Know

Odkąd założyłem firmę, nauczyłem się wielu lekcji – oto, co chciałbym wiedzieć przed rozpoczęciem.

1. Biznes nie zawsze jest stabilny, ale z każdym miesiącem będziesz się uczyć.

W ciągu dwóch lat, kiedy prowadzę działalność, były dobre miesiące i wolniejsze. Kiedy zaczynałem, czułem się zniechęcony w chwilach niestabilności i często czułem się zestresowany. Od tamtej pory nauczyłem się, że biznes zawsze będzie miał swoje wzloty i upadki. Teraz staram się wykorzystać wolniejsze miesiące jako okazję do naładowania akumulatorów i skupienia się na generowaniu nowych pomysłów. Pracuj ciężko, aby wydostać się z dolin, a szczyty będą jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

2. Właściciele firm to także ludzie – i czasami będzie Ci przykro.

Dbam o moich klientów i klientów i będę stawał na głowie, aby zapewnić im dobre doświadczenia. Ale od czasu do czasu spotykam się z chamstwem, które szybko może zepsuć mój dzień. Kiedy wchodzisz w interakcję z firmą, dużą lub małą, masz do czynienia z osobą po drugiej stronie. Przypominam sobie, że każdy klient to prawdziwa osoba, która może mieć po prostu zły dzień. Traktowanie negatywności z życzliwością może wiele zdziałać i odmienić dzień obu stronom.

3. Będzie drożej niż myślisz.

Kiedy zakładałem swój sklep internetowy, znajomi pytali mnie, czy mogą otrzymać zniżkę lub darmowy produkt. Chociaż chciałbym móc oddać swój produkt za darmo, po prostu nie mogę, bo w mgnieniu oka wypadłbym z biznesu. Prowadzenie firmy było droższe niż początkowo przewidywałem, a wielu właścicielom firm brakuje gotówki. Przed rozpoczęciem działalności przeprowadź analizę finansową, aby sprawdzić, czy będziesz w stanie mieć wystarczającą ilość środków na start swojej firmy.

Szef kuchni Kirsten Helle, założycielka Mesa de Vida, opisuje wyrzeczenia, które czasami są konieczne dla właścicieli firm: „Podczas pokazów w sklepach ludzie często pytają, czy sama robię nasze sosy do gotowania. Nie zdają sobie z tego sprawy z tego, że kroki niezbędne do dopuszczenia produktu spożywczego do legalnej sprzedaży, a następnie jego umieszczenia w sklepie, pociągają za sobą kosztowną i często trwającą całe miesiące lub lata inwestycję ”.

Teamwork works together to build a gear system

Od tysięcy dolarów wydanych na edukację po pozyskiwanie produktów, prowadzenie firmy może poważnie wpłynąć na Twoje konto bankowe. Ważne jest, aby przyjrzeć się swoim finansom i upewnić się, że masz wystarczającą ilość gotówki na życie, jeśli biznes upadnie.

4. Będziesz pracować przez całą dobę i czasami będziesz chodzić bez snu.

Tyle nocy kładłem się spać o 3 nad ranem po całym dniu pracy. Erin Andrews z Indi Chocolate mówi: „Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, ile pracy wymaga założenie i prowadzenie firmy. Wykracza to poza bezsenne noce; obejmuje ciężką fizyczną pracę związaną z wytwarzaniem produktów i codziennym przemieszczaniem rzeczy. Chodzi o pracę przez cały dzień, a następnie powrót do domu, aby wykonać więcej pracy ”.

Na początku poświęciłbym sen, aby pracować nad swoją firmą – teraz nauczyłem się, że brak dbania o siebie nie pomaga w rozwoju Twojej firmy. Im lepiej się poczujesz, tym ciężej będziesz mógł pracować nad swoją firmą.